Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dotazy - připomínky - diskuze

m.ska@email.cz   Vítám Vás. Rád zodpovím vaše dotazy a vezmu v potaz Vaše připomínky. Má poslední návštěva je k datu 6.3.2014.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

problém - skenování diapozitivů

(martin, 13. 5. 2013 10:45)

Dobrý den, mám scanjet G 4010.Skenuji dia,až do chvíle kdy jsem začal skenovat diapozitivy značky orwo a fchrom.Tyto dia jsou černé barvy,a nevím co s tím.Můžete mi prosím poradit? Děkuji. Renčín mail: mart36@seznam.cz

rozmazání

(Bára Jandová, 7. 12. 2012 17:55)

zakoupila jsem si scanner, ale mám problém s uloženými obrázky, při náhledu se mi zobrazuje obrázek normálně, ale ve chvíli kdy ho zkopíruju do počítače, tak se mi na různých místech silně rozmaže, nevím jestli to je chybou počítače, nebo přístroje. Je mi divné, že náhled je čistý a ten samý obrázek uložený je totálně rozmazaný. Nevíte čím by to mohlo být?
Děkuji

Re: rozmazání

(m.ska, 8. 12. 2012 10:05)

Dobrý den. S tímto problémem jsem se nesetkal a tak Vám asi nepomohu. Zkusil bych přeinstalovat program Photo Impression i skenování rovnou do PC. Pokud by to nepomohlo, bude asi vadný skener.
m.ska

Re: Re: rozmazání

(Kabát, 27. 12. 2012 12:38)

Dobrý den, tento problém mám také. Program jsem instaloval a přeinstaloval do různých počítačů několikrát. Stále stejný problém! Scaner vypadá v pořádku, náhled je naprosto čistý. Docela by mne zajímalo jak byl u Vás problém vyřešen.

Tlouštka diapozitivu

(Jana Vařáková, 16. 11. 2012 15:37)

Jsem ráda, že jsem našla Vaše praktické zkušenosti a chci poprosit o radu.
U skenerů diapozitivů je uváděna maximální tloušťka (do 3, ojediněle do 3,2mm). Některé naše diapozitivy jsou až 4mm silné, můžete mi říci, zda by se do štěrbiny skeneru vešly, pokud odstraním horní část rámečku dle Vašeho návodu.
Děkuji.

Re: Tlouštka diapozitivu

(m.ska, 17. 11. 2012 11:52)

Dobrý den. Myslím že ano. Protože mám jen normální rámečky cca 2,5 mm, zkusil jsem dva k sobě slepit lepící páskou a v upraveném zásobníku protáhnout skenerem. Šlo to a protože tloušťka dvou slepených rámečků byla téměř přesně 5 mm, myslím, že s rámečky o tloušťce kolem 4 mm nebude problém.
m.ska

Dotaz k textu "Zkušenosti se skenerem K..."

(Jan K, 25. 10. 2012 0:40)

Vážený pane, vaše povídání mne velmi zaujalo. Já hledám poměrně levný a jednoduchý skener, avšak s možností automatického odstraňování prachu a jiných nečistot, jak v obraze negativního, tak i pozitivního filmu (Nevšiml jsem si, o tomto Vy vůbec nepíšete). Máte nějaké zkušenosti právě s odstraňováním nečistot v obrazu skenovaných snímků? Děkuji Vám předem za odpověď.
S pozdravem JK

Re: Dotaz k textu "Zkušenosti se skenerem K..."

(m.ska, 31. 10. 2012 19:08)

Dobrý den. Bohužel Vám asi nepomohu. Vzhledem k tomu, že snímky jsou určeny pouze jako vzpomínka a předpokládám, že je já a pár přátel shlédneme jednou za deset možná i více let na TV, z toho důvodu jsem se nezabýval vyšší kvalitou skenování včetně odstraňování prachu. S prachem jsem u kinofilmů ani problém neměl, mám je uložené v původních plastových krabičkách, horší to bylo s dia. Ty jsem pouze před vložením do zásobníku ofoukl ústy. Pokud budu chtít z nějakého snímku nechat udělat třebas fotografii, plánuji, že se naskenované nečistoty ze snímku pokusím odstranit retuší v počítači.
m.ska